Rozpoczynamy nowy sezon szkoleń, w którym znajdziecie zarówno sprawdzone tematy, jak i zupełnie nowe zagadnienia. Bibliotekarstwo nieustannie się rozwija, dlatego my również staramy się nadążać za duchem czasu, oferując programy dostosowane do współczesnych potrzeb.
11.09.2024
Ochrona sygnalistów w bibliotece – kluczowe zagadnienia ustawy o ochronie sygnalistów
Szkolenie ma na celu zaznajomienie uczestników z przepisami ustawy o ochronie sygnalistów z 14 czerwca 2024 r., a także wyposażenie ich w niezbędną wiedzę i umiejętności do skutecznego postępowania w przypadku zgłoszenia naruszenia. Uczestnicy zdobędą praktyczne narzędzia do zapewnienia ochrony sygnalistów, realizacji obowiązków pracodawcy oraz procedur związanych z zachowaniem poufności i reakcją na zgłoszenia.
12.09.2024
Doręczenia elektroniczne
Szkolenie ma na celu przygotowanie uczestników do efektywnego wdrożenia i korzystania z e-Doręczeń, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Uczestnicy zdobędą wiedzę na temat procedur, terminów oraz technicznych aspektów związanych z doręczeniami elektronicznymi, a także nauczą się integrować je z systemami kancelaryjnymi.
23.09.2024
Kreatywne formy promocji książki i czytelnictwa w bibliotekach
Podczas szkolenia uczetnicy dowiedzą się jak wykryć fałsz w mediach społecznościowych, uniknąć dezinformacji oraz skutecznie weryfikować informacje. Uczestnicy poznają zasady weryfikacji źródeł, poznają zasady korzystania z narzędzi weryfikacyjnych oraz zrozumieją, jak odkryć klucz dezinformacji.
24.09.2024
Standardy ochrony małoletnich i rekrutacja pracowników bibliotek – nowe wymogi prawne
Uczestnicy poznają obowiązki prawne, procedury weryfikacji kandydatów, standardy ochrony małoletnich w bibliotekach oraz sposoby ich dostosowania, a także otrzymają wzory procedur do wdrożenia i udoskonalenia w swoich placówkach.Szkolenie obejmuje również praktyczne ćwiczenia, które pomogą uczestnikom skutecznie zastosować nowe standardy ochrony małoletnich oraz procedury rekrutacyjne w codziennej pracy bibliotek.
A już niebawem zapraszamy na kurs on-line:
18.09.2024 – 27.11.2024
Deskryptory Biblioteki Narodowej – kurs online – 4 edycja
Uczestnicy poznają zasady ich tworzenia i opracowania formalno-rzeczowego, a także różnice między Językiem Haseł Przedmiotowych BN, a Deskryptorami BN. Podczas ośmiu dwugodzinnych sesji kursanci zapoznają się z typami deskryptorów i ich zastosowaniem w formacie MARC21, analizując przykładowe opisy z różnych dziedzin, takich jak literatura, psychologia, socjologia, historia, sztuka, technika i wiele innych.
Zapisy i pełna oferta szkoleń na stronie szkoleniadlabibliotekarzy.sbp.pl